Elastyczna licencja bs4

 

Elastyczna licencja na system bs4 ultra

Przez 18 miesięcy płacisz niską, miesięczną opłatę licencyjną.

Po ostatniej płatności otrzymujesz licencję bezterminową i więcej nie płacisz!

Najbezpieczniejsza oferta na rynku oprogramowania

  • Nie angażujesz z góry dużej kwoty z własnych środków.
  • Nie płacisz odsetek za kredyt.
  • Nie musisz udowadniać wiarygodności finansowej.
  • Zyskujesz pewność inwestycji - jeżeli nie jesteś zadowolony z przebiegu wdrożenia lub produktu, to po prostu wypowiadasz umowę i przestajesz płacić kolejne raty licencji.

Model jest tak prosty i bezpieczny dla klienta, że jest to aż podejrzane, że konkurencja na to nie wpadła.

W bs4 wierzymy w swój produkt i sukces wdrożenia u każdego klienta, dlatego oferujemy tak korzystne warunki licencjonowania.


Dowiedz się co możemy zaproponować Twojej firmie!

Jedyny taki model na rynku oprogramowania

Oferujemy unikalny model licencjonowania, w którym Twoja inwestycja jest bezpieczna – nie inwestujesz dużej kwoty z góry, bez pewności co otrzymasz w zamian. Zamiast tego dzielimy koszt licencji na dogodne raty i zapewniamy możliwość rezygnacji w dowolnym momencie.

Obecnie konkurencja bs4 oferuje dwa popularne sposoby licencjonowania:

  1. Płacisz z góry za licencję. Ryzykujesz. Kwoty nie odzyskasz nawet, jeśli nie będziesz zadowolony z produktu.
  2. Płacisz abonament - licencja zawarta jest w stałej, miesięcznej opłacie, którą ponosisz dożywotnio - czyli masz stałe koszty bez końca i po wielu latach zsumuje się olbrzymi koszt licencji.

W bs4 wiemy, że nasze oprogramowanie zyskuje tym większe uznanie klientów, im dłużej go używają, dlatego z okazji 16 rocznicy działalności na rynku, wprowadzamy rewolucyjny w IT model sprzedaży licencji na raty, przypominający leasing operacyjny samochodu.

Jak to działa?

 
  1. Po analizie potrzeb klienta wyceniamy koszt licencji na oprogramowanie bs4 ultra.
  2. Koszt licencji dzielimy przez 18, aby obliczyć stałą miesięczną ratę.
  3. Klient od momentu instalacji oprogramowania zaczyna płacić równe miesięczne raty za licencję terminową.
  4. Wraz z ostatnią, osiemnastą ratą, licencja staje się bezterminowa i możesz używać programu dożywotnio.
 

Najczęściej zadawane pytania

1. Kiedy podpisuję umowę licencyjną?

Umowę podpisujemy przed instalacją oprogramowania na serwerze. Może to być już po analizie przedwdrożeniowej i oszacowaniu całkowitych kosztów wdrożenia.

2. Gdzie jest instalowane oprogramowanie?

Możemy zainstalować nasz system na Twoim serwerze lub na serwerze w centrum danych bs4. W drugim przypadku świadczymy usługę hostingu dla klienta. Możemy również zainstalować program najpierw na serwerze bs4, a później przenieść go na Twój.

3. Co jeśli w trakcie wdrożenia okaże się, że potrzebuję dodatkowe moduły lub dodatkowych użytkowników?

W takim przypadku wyliczamy całkowity koszt licencji na dodatkowych użytkowników lub moduły i dzielimy go na 18 rat. Następnie jednorazowo płacisz za wszystkie „zaległe” raty, czyli tyle, ile miesięcznych części należności za licencję już opłaciłeś. Kolejne części płacisz łącznie – wysokość miesięcznej raty wzrasta tylko o odpowiednią część kosztu dodatkowych użytkowników lub modułów.

Przykładowo, jeśli płacisz raty po 1000 zł i zapłaciłeś już 6 z nich, a zdecydujesz się na nowy moduł o koszcie 1800zł, wtedy wysokość dodatkowej raty to 1800/18 = 100 zł. Jednorazowo płacisz 6 „zaległych” rat, czyli 600 zł, a kolejne raty wynoszą 1100zł, ponieważ wzrastają o 100 zł – czyli wysokość rozłożonego na raty kosztu dodatkowego modułu.

Dzięki temu spłata całej licencji kończy się jednocześnie – po 18 miesiącach od rozpoczęcia płacenia za licencję.

4. Jak jest liczona ilość użytkowników?

Program bs4 ultra ma zgodnie z zakupioną licencją limit użytkowników, tj. osób zdefiniowanych z nazwiskami i loginami, które mogą się potencjalnie logować do programu i z niego korzystać. Nie jest to limit użytkowników, którzy jednocześnie są zalogowani do programu. Usunięcie użytkownika (gdy kończy pracę w firmie) zwalnia jego licencję na nowego. Usunięty pracownik nadal figuruje w raportach historycznych.

5. Jak jest wyliczana cena za licencję?

Ustalamy potrzebne moduły do wdrożenia u klienta. Część modułów ma cenę za 1 użytkownika, którą mnożymy razy ilość użytkowników. Część modułów ma stałą cenę, niezależną od ilości użytkowników. Dla wszystkich modułów, z wyjątkiem bs4 mobile, bs4 tracker i bs4 cti, ilość użytkowników musi być jednakowa, ponieważ funkcjonalności modułów przenikają się w programie, a administrator systemu może je później dowolnie wszystkim udostępniać.

6. Jak jest liczona cena za dodatkowych użytkowników?

Gdy potrzebujesz licencję na dodatkowych użytkowników, przemnażamy aktualną cenę modułów, których koszt zależy od ilości użytkowników, przez liczbę dodatkowych użytkowników.

7. Mam w firmie pracowników, którzy nie będą logować się do systemu, ale chcę mieć ich nazwiska w programie np. aby wskazywać ich w kartotekach jako osoby odpowiedzialne za różne zadania, klientów itp.

Dla takich użytkowników naliczamy jedynie 50% ceny licencji od bazowego modułu bs4 ultra.

8. Czy jest możliwość przetestowania programu lub modułów bez płacenia licencji?

Udostępniamy wersję trial systemu na 14 dni, z opcją przedłużenia o kolejne 14 dni. Na wersji trial nie realizujemy usług wdrożeniowych. Demo daje pogląd jak działa nasze oprogramowanie przed dostosowaniem go do potrzeb klienta. Jeżeli płacisz już lub w pełni zapłaciłeś za licencję i chcesz przetestować dodatkowy moduł, wtedy włączamy go na próbę na 1 miesiąc. Po tym okresie wyłączamy moduł lub wystawiamy fakturę za licencję, zależnie od Twojej decyzji.

9. Czy mogę zobaczyć cennik?

Oferta cenowa jest indywidualnie przygotowywana na podstawie analizy potrzeb i wymagań klienta.

10. W przypadku wypowiedzenia umowy licencyjnej, co dzieję się z już zapłaconymi ratami?

Opłaty licencyjne ponoszone co miesiąc do momentu uzyskania licencji bezterminowej, są płacone za licencję terminową (za każdy miesiąc). W okresie wdrożenia korzystasz już z tej licencji, więc nie ma podstaw do zwrotu opłat, nawet jeśli wypowiesz umowę. Dlatego w interesie obu stron, jest sprawne wdrożenie oprogramowania, aby jak najszybciej sprawdzić w firmie działanie ostatecznej wersji systemu.

11. Czy kupując licencję otrzymuję również gwarancję na oprogramowanie?

Tak, dajemy gwarancję na oprogramowanie w całym okresie 18 miesięcy od instalacji oprogramowania. Na przedłużenie gwarancji, licencję na dalsze aktualizacje oprogramowania, a także świadczenie usług wsparcia, oferujemy atrakcyjne cenowo usługi serwisowe.

12. Ile kosztują aktualizacje oprogramowania?

Jeżeli w okresie gwarancji wystąpią błędy w oprogramowaniu, wymagające instalacji nowszych wersji programu, otrzymasz bezpłatnie licencję na nową wersję oprogramowania bs4. W innych przypadkach, należy podpisać umowę serwisową, aby uzyskać licencję na nowe wersje systemu bs4 ultra.

13. Czy jest jakieś oprogramowanie niezbędne do pracy systemu bs4, za które muszę dopłacić poza umową licencyjną?

Nasz system wymaga do działania oprogramowania serwera www Apache oraz bazy danych MySQL. Te komponenty są instalowane na podstawie licencji udzielanej przez ich twórców, jednakże jest to licencja bezpłatna (oprogramowanie Open Source, GPL). Niektóre funkcjonalności w programie korzystają z dodatkowych usług świadczonych przez bs4 lub inne podmioty, np. mapy (serwer bs4), pobieranie danych firm po NIP (serwer bs4, GUS), pobieranie kursów walut (serwer bs4, NBP). Te funkcjonalności nie są gwarantowane mimo zapłaty licencji.

14. Zakładam nową firmę. Starą likwiduję. Czy mogę w nowej firmie używać starego programu?

Normalnie licencja na to nie pozwala, o ile nie jest to wyłącznie zmiana formy prawnej poprzedniego licencjobiorcy. W takich przypadkach umożliwiamy dalsze używanie systemu w nowej firmie za opłatą – 20% wartości zapłaconej dotychczas licencji.

15. Mam kilka firm. Chcę aby ich pracownicy korzystali z jednego programu bs4 ultra.

Jeżeli jest to jedna kopia programu i jedna baza danych to nie ma z tym problemu.

16. Czy mogę mieć kopię bezpieczeństwa lub wersję testową programu?

Tak. Zezwalamy, aby klient miał kopię bezpieczeństwa lub wersję próbną na której testowane są nowe wersje programu bs4 ultra.

Dodatkowe informacje i kontakt

Przetestuj nasz system!

Wypełnij formularz aby zyskać dostęp do demo

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.

Kontakt
close slider

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.