Odświeżony bs4 Webmail – moduł do poczty elektronicznej

Skuteczne zarządzanie należnościami w systemie CRM
Grudzień 8, 2017
Elastyczny CRM
Styczeń 15, 2018

Nowy Webmail w wersji 5.6 - przejrzysty wygląd, większa użyteczność i wygoda w obsłudze. Sprawdź jakie zmiany wprowadziliśmy!

Odświeżony bs4 Webmail - moduł do poczty elektronicznej

Planując zmiany w module poczty elektronicznej kierowaliśmy się przede wszystkim zwiększeniem jego użyteczności. Osiągnęliśmy cel w postaci wygodnego i przejrzystego narzędzia, które posiada wszystkie wcześniejsze funkcjonalności i kilka nowych.

Poza wysyłaniem i odbieraniem maili, najważniejszą funkcją poczty w systemie CRM bs4 jest powiązywanie wiadomości z konkretnymi obiektami w programie, aby budować pełną historię relacji z klientem. System może automatycznie łączyć otrzymanego maila z kontrahentem i osobą (po adresie nadawcy) lub transakcją, produktem, dostawą, zleceniem czy e-dokumentem. W dolnej części bocznego menu użytkownik widzi podgląd powiązanych obiektów, może je zmieniać i dodawać nowe. Powiązanie zatwierdza się jednym kliknięciem w przycisk Przeczytano.

Na samym dole bocznego menu nowością są dwa przyciski. Służą jako prosty skrót do powiązanych danych z systemu. Prosta strzałka umożliwia podgląd informacji powiązanych z aktualnie wybraną wiadomością, oznaczoną jako przeczytana. Druga, zakręcona strzałka, służy do podglądu tych samych danych dla ostatniej wiadomości, która została oznaczona jako przeczytana.

odświeżony webmail
odświeżony webmail

Dużym ułatwieniem są zmiany jakie wprowadziliśmy w filtrowaniu wiadomości. Na zrzucie ekranu obok widać, że zakładka do filtrowania otwiera się w ramach tego samego okna, zamiast w nowym. Wyraźnie, ciemnoniebieskim kolorem na przycisku z lupką, informuje użytkownika o aktywnych filtrach, a ich usuwanie odbywa się jednym kliknięciem – na czerwony krzyżyk.

Kolejną nowością jest możliwość włączania i wyłączania kolumn bezpośrednio w oknie programu (na grafice powyżej: nadawca/adresat, temat, data, data przekazania). Każdy użytkownik może ustawić je zgodnie ze swoimi potrzebami.

Znacząco zmienił się również sposób wyświetlania folderów u góry bocznego menu (zrzut ekranu powyżej) – rozwijane elementy w formie drzewa gwarantują większą przejrzystość i wygodę. Pracownicy, którzy mają dostęp do kilku skrzynek pocztowych, szczególnie docenią korzyści tego rozwiązania. W osobnej, rozwijanej pozycji Użytkownicy, znajdują się analogicznie foldery dla każdej poczty z osobna.

Dodaliśmy także możliwość swobodnej zmiany wielkości poszczególnych ramek. Zarówno okno zawierające listę maili, podgląd wybranej niżej wiadomości jak i boczne menu można dowolnie dopasować rozmiarem do własnych preferencji. Wystarczy kliknąć i przeciągnąć krawędź, zgodnie z intuicyjnym sposobem stosowanym w wielu programach pocztowych.

Jednak najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest warstwa wizualna - bs4 Webmail ma nową, odświeżoną postać. Zmieniliśmy również ułożenie elementów, aby były w spójnych grupach. Podsumowując, wszystkie zmiany są spójne z jednym, głównym celem - zwiększeniem intuicyjności i ułatwieniem pracy dla użytkowników systemu.

Komentarze są wyłączone.