Zapowiedź: nowy moduł bs4 maps

bs4 ultra w praktyce #4
Lipiec 17, 2018

Jeszcze nie skończyliśmy świętować wydania nowej wersji systemu bs4 ultra, a już pracujemy nad kolejnymi modułami, do kolejnej wersji. Zobacz zapowiedź modułu bs4 maps, z lokalizacją pracowników, segmentacją klientów na mapie i wieloma innymi funkcjami!

Zapowiedź: nowy moduł bs4 maps

Jeszcze kurz nie opadł po wydaniu nowej wersji bs4 ultra, a już pracujemy nad kolejnymi modułami. Poniżej krótko omawiamy kilka funkcji w najnowszym z nich - bs4 maps, który wskaże drogę do sukcesu Twojej firmy!

W tekście znajdziesz także wiele praktycznych przykładów.

Jak zwykle, idziemy o krok (lub nawet kilka kroków) dalej, niż klasyczne moduły map. Poza lokalizacją, konkretnymi adresami czy trasą, chcemy dostarczyć naszym klientom funkcje, które ułatwią ich codzienne zadania i podejmowanie decyzji.

Segmentacja kontrahentów na mapie

bs4 maps screen

Pierwszą z dodatkowych funkcji będzie segmentacja firm zaznaczonych na mapie. Umożliwimy wyróżnienie wyświetlanych kontrahentów ikonami (gdzie poszczególne ikony odpowiadają np. typowi kontrahenta) lub kołami (gdzie wielkość okręgu oraz kolor to dwie różne zmienne, np. wielkość sprzedaży w ostatnim miesiącu może definiować średnicę, a kolor priorytet klienta).

Dzięki tej funkcji, wystarczy jeden rzut oka na mapę, aby zdecydować, którego kontrahenta odwiedzić w pierwszej kolejności lub zobaczyć, w jakich rejonach sprzedaż jest największa.

Umożliwiamy oczywiście konfigurację zmiennych do segmentacji – zarówno ikony jak i koła mogą odzwierciedlać dowolne dane z systemu.

Na mapie możemy zobrazować np. fazę procesu sprzedażowego, na którym znajduje się obecnie dana firma – wtedy handlowcy zyskują przejrzyste narzędzie, pokazujące lokalizację kontrahentów, którzy są najbliżsi dokonania zakupu.

Dodatkowo każda lokalizacja może mieć dymek z dowolnymi znacznikami z systemu, które będą zwracać najważniejsze dane o kontrahencie, np. potencjał sprzedażowy, zaległe faktury itp.

Przykład z kołem i kilkoma informacjami prezentujemy na grafice obok.

Śledzenie drogi i prędkości poruszania się pracowników

 

Umożliwimy naszym klientom nadzór nad pracownikami terenowymi. Dzięki naszej aplikacji mobilnej, możliwe będzie śledzenie ich trasy oraz prędkości. Co więcej, nikt nie będzie ręcznie sprawdzał, czy rzeczywista trasa pokrywa się z planowaną – system bs4 ultra będzie automatycznie informował o rozbieżnościach między lokalizacjami w których miał pojawić się handlowiec, a tymi w których faktycznie był.

 

Wyświetlanie pobliskich lokalizacji

 

Kolejnym atutem modułu map bs4 będzie wyświetlanie dowolnych lokalizacji w pobliżu, które są zapisane w bazie danych systemu. Mogą to być np. punkty sprzedaży części dla serwisantów lub aktualni kontrahenci, których handlowcy mogą odwiedzić przy okazji wizyty u potencjalnego klienta.

 

Wiele różnych map w jednym systemie

 

W nowym module będzie można zdefiniować wiele wzorów map. Na jednej możemy wyświetlać dane związane ze sprzedażą, na kolejnej reklamacje i serwis, a na zupełnie innej wyniki finansowe firmy w odniesieniu do lokalizacji. Możemy zarządzać uprawnieniami do poszczególnych map tak, aby odpowiedni pracownicy mieli dostęp tylko do potrzebnych im danych.

 

Praktyczne przykłady

 

Wyobraźmy sobie firmę, która sprzedaje i serwisuje automaty z przekąskami. W systemie bs4 każdy sprzedany automat będzie zapisany – typ, data sprzedaży, okres serwisowania i lokalizacja, więc możemy na mapie wyświetlić wszystkie urządzenia wraz z najważniejszymi informacjami. Jednocześnie znamy aktualną lokalizację wszystkich serwisantów, którzy są w trakcie pracy w terenie. W efekcie z łatwością odnajdziemy pracownika znajdującego się najbliżej automatu, który właśnie uległ awarii i wymaga szybkiej naprawy.

Wiele zastosowań map na pewno znajdzie także każdy dział handlowy. Przykładowo możemy skonfigurować mapę na podstawie zadań na dany dzień. Wystarczy, że handlowiec wejdzie w zestawienie swoich zadań na dziś, a następnie kliknie przycisk „wyświetl na mapie”, gdzie zobaczy wszystkie lokalizacje, które musi odwiedzić wraz z najważniejszymi danymi, wyświetlonymi w dymkach.

 

Zobacz inne aktualności

Sierpień 7, 2018

Zapowiedź: nowy moduł bs4 maps

Jeszcze nie skończyliśmy świętować wydania nowej wersji systemu bs4 ultra, a już pracujemy nad kolejnymi modułami, do kolejnej wersji. Zobacz zapowiedź modułu bs4 maps, z lokalizacją pracowników, segmentacją klientów na mapie i wieloma innymi funkcjami!
Lipiec 5, 2018

Nowa wersja systemu bs4 ultra

Dodaliśmy kolejne moduły i funkcje, odświeżyliśmy wygląd, zadbaliśmy o bezpieczeństwo i wsparcie w zakresie RODO, dodatkowo zwiększyliśmy możliwości dostosowania systemu do specyfiki firm i stworzyliśmy wiele innych, nowych możliwości!
Maj 11, 2018

4-krotny wzrost sprzedaży naszego klienta – Maczfit

W ostatnim numerze Forbesa pojawił się artykuł o rynku cateringu dietetycznego w Polsce i dominującej na nim firmie Maczfit, która jest naszym klientem. W 2017 roku zwiększyli swoje przychody z 10 do aż 40 mln zł!

Komentarze są wyłączone.