Oprogramowanie CRM dla branży budowlanej

Dedykowane oprogramowanie dla budownictwa

Oferujemy program do zarządzania firmą budowlaną dopasowany do indywidualnej specyfiki Twojej firmy. Dzięki bardzo dużej konfigurowalności poszczególnych elementów, nasz system można dostroić nawet do nietypowych potrzeb firm w branży. Z możliwości naszego oprogramowania dla budownictwa korzystają zarówno biura projektowe oraz firmy budowlane, jak i wykonawcy usług wykończeniowych, producenci sprzętu oraz materiałów budowlanych.

Przez 15 lat działalności wdrożyliśmy nasz system w wielu przedsiębiorstwach z branży budowlanej. Oferujemy liczne rozwiązania zaprojektowane specjalnie na potrzeby liderów tego sektora i sprawdzone w praktyce działalności budowlanej, które dzisiaj mogą zostać częścią systemu zarządzania Twoją firmą.

Poniżej przedstawiamy przykładowe rezultaty wdrożenia naszego oprogramowania dla firm budowlanych.

Szukasz dopasowanego rozwiązania?

Oddzwonimy żeby porozmawiać o Twoich potrzebach!

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.

Wygodnie zarządzaj sprzętem budowlanym i pracą grup montażowych w jednym miejscu


W terminarzu zajętości grup montażowych zaplanujesz pracę poszczególnych osób odpowiedzialnych za montaż oraz rezerwację zasobów firmowych, np. maszyn, narzędzi czy samochodów. Zyskasz przejrzyste rozwiązanie w formie specjalnie skonfigurowanego kalendarza, gdzie na osi czasu (dzień, tydzień lub miesiąc) wyświetla się rezerwacja poszczególnych zasobów oraz ich grup. Szybko sprawdzisz dostępność, zaplanujesz ich dalsze wykorzystanie oraz przydzielisz kolejne zadania. System poinformuje Cię, jeśli wystąpi konflikt rezerwacji. Oszczędzasz czas, poświęcany wcześniej na ręczne rozlokowanie zasobów firmowych. Jednocześnie oszczędzasz również pieniądze, dzięki wyeliminowaniu błędów w tym procesie.

W systemie możesz utworzyć zbiorcze kalendarze, zarówno dla użytkowników jak i zewnętrznych podwykonawców. Terminarze są widoczne wyłącznie dla uprawnionych osób. Co więcej, oprogramowanie bs4 umożliwia również wskazanie, którzy użytkownicy systemu mogą zmieniać rezerwacje wprowadzone przez innych pracowników.

Baza podwykonawców i pełna historia współpracy


W programie do zarządzania firmą budowlaną bs4 Ultra zbierzesz wszystkie informacje o podwykonawcach oraz pełną historię kontaktu i zleconych prac.

W indywidualnej kartotece dla każdego podwykonawcy możesz gromadzić informacje o oferowanych przez nich produktach, usługach, poziomie cen, a także dowolne opisy czy komentarze, np. dotyczące poziomu świadczonych usług czy doświadczenia wykonawcy.

Dodanych w systemie podwykonawców, podobnie jak dostawców, łatwo powiążesz ze zleceniem serwisowym czy zamówieniem przypisanym do określonego kontrahenta.

Zbieranie takich danych znacznie usprawni pracę w Twojej firmie. W przypadku jakichkolwiek usterek czy reklamacji, wystarczy kilka kliknięć aby sprawdzić, który z podwykonawców realizował dane zlecenie.

W systemie przechowasz odpowiednie informacje o wszystkich osobach i firmach związanych z Twoją działalności, tworząc osobne typy kontrahentów, np. Podwykonawca, Inwestor, Klient, Potencjalny Klient. Dla każdego z tych typów można skonfigurować indywidualnych formularz – dowolne pola i zakładki do wypełnienia przy dodawaniu. Co więcej, dowolnie można również ustawić, które z nich będą wymagane do uzupełnienia.


Dowiedz się co możemy zaproponować Twojej firmie!


Zarządzaj harmonogramem prowadzonych inwestycji


Dostarczamy dla firm budowlanych program, który znacznie ułatwia efektywne zarządzanie procesami. Będziesz mieć pewność, że każda inwestycja przejdzie przez wszystkie wymagane etapy, a pełna dokumentacja będzie zebrana i łatwo dostępna w systemie.

W trakcie wdrożenia, tworzymy różne typy zleceń, a każdy z tych typów ma indywidualnie skonfigurowane fazy, opracowane na podstawie mapy procesów i wymagań firmy. Dla każdej z faz można określać m.in. czas przeznaczony na ich na realizację, przypisać ich wykonanie do konkretnego pracownika, zlecić nadzór nad nimi odpowiednim osobom, a także określić, kto będzie miał do nich dostęp. Nazwy zleceń oraz faz także konfigurujemy indywidualnie dla każdej firmy.

W programie bs4 Ultra wyszukasz i posortujesz zlecenia nie tylko po typach, ale również po fazie w jakiej się znajdują. Przykładowo możesz wyszukać wszystkie Inwestycje, osobno w fazie Projektowanie, Budowa czy Sprzedaż, aby przejrzeć ich szczegóły. Możesz również wyszukać wszystkie Inwestycje w fazie Budowa, które przekroczyły termin realizacji.

Oprogramowanie bs4 Ultra zagwarantuje Ci tysiące możliwości w zakresie wyszukiwania i analizowania dużej ilości danych o Twojej firmie.

Baza pełnej informacji o produktach: lokalach, sprzęcie, maszynach


W trakcie wdrożenia możemy skonfigurować dla Twojej firmy system w taki sposób, aby osobną kartotekę miał każdy lokal, winda i korytarz w inwestycjach, a także każda maszyna lub sprzęt, który wypożyczasz. Z taką kartoteką, indywidualnie powiążesz m.in. korespondencję mailową, dokumenty, zlecenia, projekty lub klientów. Zyskasz prosty dostęp do pełnej historii produktu.

Przykładowo własną kartotekę może mieć winda, która znajduje się w Inwestycji przy ulicy ul. Zyskownej w Warszawie, w klatce B. Na podstawie zbieranych informacji i dokumentacji możesz ustawić automatyczny alert, przypominający o regularnym przeglądzie i serwisowaniu windy. Jeśli dojdzie do awarii, kilkoma kliknięciami sprawdzisz pełną historię „życia” danego obiektu oraz podwykonawce, który zajmuje się jego serwisem.

Dzięki tak dopasowanemu systemowi CRM, zarządzanie Twoją firmą może przebiegać łatwo i bezstresowo. Wyeliminujesz wiele błędów, zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a co za tym idzie również pieniądze.

Zbieraj rzetelne dane o kosztach i zyskowności inwestycji


W trakcie realizacji zlecenia lub projektu możesz wprowadzić do programu CRM dane dotyczące kosztów, nakładu pracy oraz przychodów z inwestycji. Na tej podstawie stworzysz w systemie dowolne raporty i łatwo przeanalizujesz m.in. zyskowność oraz pracochłonność poszczególnych inwestycji.

Zyskasz szybki dostęp do informacji kluczowych przy podejmowaniu strategicznych decyzji, np.:
- rodzaje najbardziej zyskownych inwestycji,
- projekty, które są mało opłacalne, a zabierają dużą ilość czasu,
- klienci, którzy przynoszą najwięcej zysku.

Wszystkie dokumenty łatwo dostępne gdziekolwiek jesteś


Oprogramowanie dla budownictwa bs4 Ultra to proste rozwiązanie kwestii związanych z zarządzaniem dużą ilością różnego rodzaju pism (faktur, protokołów, gwarancji i innych).

System posiada moduł elektronicznego obiegu dokumentów. Na etapie wdrożenia skonfigurujemy zróżnicowane typy e-dokumentów. Mogą różnić się m.in. formularzami pól do wypełnienia, procesem obsługi i akceptacji. Każdy taki dokument powiążesz z określonym klientem, zleceniem czy produktem, a dzięki temu w razie potrzeby z łatwością go znajdziesz.

Elektroniczna obsługa firmowych dokumentów w CRM bs4 Ultra usprawnia także pracę osób odpowiedzialnych za ich tworzenie. Co więcej, takie rozwiązanie eliminuje błędy w obiegu, zaginięcia dokumentów oraz niepoprawne wypełnienia. Program może blokować przekazanie dokumentu dalej, jeśli wymagane pola nie są uzupełnione.

Elektroniczny obieg dokumentów eliminuje konieczność fizycznej obecności w biurze, ponieważ zyskujesz dostęp do wszystkich dokumentów online. Jeśli są pisma które wymagają Twojej akceptacji, możesz dokonać jej nawet w trakcie podróży. Wystarczy komputer, telefon lub tablet z odpowiednią przeglądarką internetową. Takie rozwiązanie jest szczególnie doceniane w branży budowlanej, gdzie inwestycje są często prowadzone w kilku różnych miejscach jednocześnie.

Przykładowe funkcjonalności

Synchronizacja z oprogramowaniem technicznym


System bs4 ultra możemy zsynchronizować dla Twojej firmy z innym oprogramowaniem, także ze specjalistycznymi programami technicznymi np. typu CAD. W efekcie pracownicy zaoszczędzą znaczną ilość czasu - specyfikacje techniczne będą automatycznie importowane do systemu CRM bs4, bez konieczności ich ręcznego wprowadzania.

Co więcej, nasz CRM dla firmy budowlanej może być integratorem pomiędzy różnymi programami używanymi w przedsiębiorstwie. Umożliwi np. dalsze przekazywanie informacji pobranych z programu typu CAD do systemu magazynowo-sprzedażowego.

Dodatkowe informacje i kontakt


Przetestuj nasz system!

Wypełnij formularz aby zyskać dostęp do demo

* - zgody i pola wymagane

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.

Kontakt
close slider

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.