Edytor własnych kolumn zestawień

Twórz własne kolumny w zestawieniach

 

Program bs4 ultra daje olbrzymie możliwości w zakresie tworzenia zestawień danych i raportów. Edytor kolumn pozwala konfigurować różne rodzaje kolumn - możemy projektować własne kolumny, a nie tylko wybierać z listy gotowych.

Pozwala to w każdym zestawieniu wyświetlać informacje niemal z dowolnych pól z bazy danych i realizować specyficzne potrzeby managera lub pracownika na danym stanowisku. Są to pewnego rodzaju "skróty" w systemie. Warto zastanowić się do czego używamy konkretnych zestawień, jaki wykonujemy przy nich kolejny krok i czy dzięki dodaniu takiej kolumny możemy skrócić sobie drogę do interesujących nas lub potrzebnych informacji.

 

Kolumny typu pole bazy lub zmienna admina

 

Definiując kolumny tego typu określamy pole bazy danych, z którego ma być wyświetlana informacja w kolumnie. Może to być pole z głównej tabeli dla danego zestawienia lub z innych, powiązanych tabel.

Przykład

W zestawieniu zleceń serwisowych możemy nie tylko wyświetlać kolumny z informacjami opisującymi zlecenie np. numer zlecenia, nazwa firmy, której dotyczy zlecenie, data dodania zlecenia, ale także informacje pośrednie, np.:

  • kto jest opiekunem firmy, której dotyczy zlecenie,
  • jaki jest nr telefonu do głównej osoby z tej firmy,
  • w jakim dziale pracuje osoba, która dodała to zlecenie,
  • i wiele innych możliwości.
 

W kolumnach możemy umieścić dowolną ilość pól. System analizuje powiązania w bazie danych i proponuje w edytorze kolumn wszelkie możliwe kombinacje. Możemy wybrać również nasze własne pola, które wcześniej zdefiniowaliśmy (tzw. zmienne admina). Zawartość pól (np. priorytet lub ważność klienta) może być przedstawiona również graficznie – np. w postaci ikon - jak priorytet zlecenia na załączonej grafice.

kolumna z ikonami

Kolumny typu „dowolny tekst” - dynamicznie zaciągane dane w graficznej formie

Kolumnom zestawień możemy nadać bardziej atrakcyjny, przyjazny wygląd. Przykładowo taka kolumna może mieć u góry komórki wyróżnioną nazwę rodzaju zdarzenia, później nieco mniejszą czcionką treść zdarzenia (pierwsze 250 znaków), na dole komórki z prawej strony innym kolorem nazwisko osoby, która zarejestrowała zdarzenie, jej zdjęcie i czas rejestracji. Wszystko to dzięki temu, że kolumny typu „dowolny tekst” mogą składać się z dynamicznej zawartości, różnie sformatowanej graficznie, pochodzącej z różnych pól w bazie danych.

kolumna graficzna dowolny tekst

Dowiedz się co możemy zaproponować Twojej firmie!

Kolumny obliczane

 

Możliwe jest definiowanie kolumn, które służą do wykonania podstawowych obliczeń matematycznych na liczbach z innych kolumn. Obliczenia mogą być wykonane również na kolumnach ukrytych, których użytkownik nie widzi (np. kurs waluty).

 

Kolumny typu wynik zapytania SQL

 

Zaawansowany administrator może pójść jeszcze krok dalej - zredagować własne zapytanie do bazy SQL tak, aby doczytać dane do kolumny. Te dane mogą pochodzić z innych baz danych, niekoniecznie w programu bs4 ultra. Możliwe jest zatem połączenie w jednym zestawieniu danych z wielu programów.

 

Inne możliwości związane z zestawieniami

 

Na bazie elastycznych zestawień możesz stworzyć:

 

Dodatkowe informacje i kontakt

Przetestuj nasz system!

Wypełnij formularz aby zyskać dostęp do demo

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.

Kontakt
close slider

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.