Edytor własnych kryteriów zestawień

Twórz własne kryteria w zestawieniach

Program bs4 ultra pozwala bardzo elastycznie konfigurować własne filtry wyszukiwania danych w zestawieniach. Nazywamy je kryteriami zestawień.

Praca staje się wygodniejsza i bardziej efektywna, dzięki trafnym kryteriom wyszukiwania. Niezależnie czy szukasz konkretnego maila, komunikatu, transakcji czy zdarzenia - dobrze dopasowane kryteria przyśpieszą poszukiwania.

Przykład

Na załączonej grafice prezentujemy 10 przykładowych kryteriów różnego rodzaju. Po lewej stronie każdego z nich znajduje się checkbox, który zaznaczamy, żeby wybrać je do filtrowania - w ten sposób możemy łatwo zmieniać kryteria filtrowania, a także wybierać jedno, kilka lub wszystkie, w zależności od potrzeb.

Poszczególne typy kryteriów omawiamy poniżej.

Kryteria typu pola bazy lub zmienna admina

 

Zestawienia można filtrować według wszelkich pól systemowych i własnych (zmiennych admina). Pola po których szukamy, nie muszą bezpośrednio opisywać danych wyświetlanych w zestawieniu - mogą wiązać się z nimi tylko pośrednio.

Przykład

W zestawieniu kontrahentów możemy szukać nie tylko po numerze NIP, nazwie, opiekunie, ale także po samodzielnie skonfigurowanych kryteriach np.:

  • dział, w którym pracuje opiekun klienta (np. oddział poznański naszej firmy),
  • numer transakcji (zamówienia) związanego z klientem,
  • numer telefonu któregokolwiek pracownika kontrahenta,
  • zakres dat ostatniej wizyty handlowej u klienta,
  • zakres kwoty (np. 0-100 zł) wartości faktury wystawionej dla klienta,
  • i wiele innych możliwości.

Program nie ogranicza liczby kombinacji. Podpowiada wszelkie możliwe powiązania między różnymi rodzajami danych w programie i użytkownik może korzystając z tych powiązań, aby odnaleźć pole po którym chce szukać.

 

Kryteria typu SQL

 

Dla zaawansowanych użytkowników przewidzieliśmy dodatkową metodę filtrowania - możesz skorzystać z kryteriów SQL i sam napisać część zapytania do bazy danych. W ten sposób umożliwiamy nieograniczony dostęp.

 

Dowiedz się co możemy zaproponować Twojej firmie!

Listy słownikowe

Jeżeli dane kryterium szukania ma być listą wyboru wyświetlaną dla użytkownika, z której wskazuje się wariant (np. wybiera się opiekuna z listy pracowników), to możemy skonfigurować ograniczenie tej listy (np. wyłącznie do handlowców z naszej firmy).

Kryteria z podpowiadaniem i lupką

 

W niektórych przypadkach filtrujemy po polach, które mają bardzo dużo wariantów. Przykładowo szukamy zlecenia serwisowego po powiązanym kontrahencie. Wyświetlenie wszystkich kontrahentów na rozwijanej liście wyboru nie jest możliwe (bo jest ich np. 100 000). Szukanie po fragmencie nazwy również może być nieprecyzyjne (możemy się pomylić). W takich przypadkach przydają się kryteria, w których po wpisaniu kilku znaków program podpowiada wszystkie możliwości (firmy z takim fragmentem w nazwie). Jeśli to nie wystarcza klikamy na ikonę lupki, która uruchamia dodatkową, rozbudowaną wyszukiwarkę kontrahentów.

 

Sposób szukania

Zależnie od rodzaju przeszukiwanego pola, możemy ustawić sposób szukania. Jeżeli szukamy po:

  • polu tekstowym - określamy czy wpisany tekst ma dokładnie odpowiadać zawartości pola, czy ma być fragmentem w środku czy na początku pola,
  • polu liczbowym - możemy szukać po zakresie liczb lub dokładnej liczbie,
  • polu typu data - możemy wybrać szukanie po zakresie dat bezwzględnych (wybór z kalendarzyków) lub względem dnia dzisiejszego (np. ostatnie 7 dni).

To tylko przykładowe możliwości – w bs4 ultra jest ich więcej.

Dodatkowe informacje i kontakt

Przetestuj nasz system!

Wypełnij formularz aby zyskać dostęp do demo

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.

Kontakt
close slider

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem danych osobowych jest firma bs4 business solutions sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Słowackiego 35/5 w Poznaniu (bs4@bs4.pl).

* - zgody wymagane

Sprawdź szczegóły w naszej polityce prywatności.